top of page
 • Çukurova Müzik Akademi'nin diğer Kurumlardan farkı Nedir?
  * Çukurova Müzik Akademi Milli Eğitim Bakanlığı izni ile açılmış müzik eğitimi veren bir kurumdur. Diğer kurumlar kaçak olarak çalışmaktadır.Eğitim Kurumlarının MEB izni ile açılması ve denetlenmesi yasal zorunluluktur.Tercihe bağlı değildir. MEB sitesinden kurum ismini sorgulatıp yasal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. * Çukurova Müzik Akademi'de Eğitim alan öğrencilerimizin MEB sisteminde eğitim aldıkları ile ilgili kayıtları bulunur.Sosyal aktivite formunun geçerli olması için bu şarttır. * Çukurova Müzik Akademi sadece müzik üzerine eğitim veren bir kurumdur.Akademimizdeki Öğretmenlerimiz Konservatuvar mezunu yada Eğitim Bilimleri Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunudur. * Akademimizde tüm Enstruman dersleri birebir özel ders şeklinde verilmektedir. * Çukurova Müzik Akademi'de Piyano eğitimi alan öğrencilerimiz Ders süreleri haricinde randevu almak kaydıyla akademimizdeki piyanolardan ücretsiz faydalanabilirler.Bunun için ek bir ücret ödemezler. * Çukurova Müzik Akademi'de Enstruman eğitimi alan tüm öğrencilerimiz, Enstruman dersleri haricinde haftada bir gün(50 Dk) kendi yaş grupları ile birlikte nota ve solfej derslerinden ücretsiz faydalanırlar.Ayda 4 ders Enstruman+ 4 Ders Solfej. * Akademimiz 300 m2 kapalı alana sahip olup tüm sınıflarımızda güvenlik kameraları vardır. * Sadece Çukurova Müzik Akademi Öğrencileri için hazırlamış olduğumuz nota ve çalışmalarını tekrar edebilecekleri site. www.cukurovamuzikakademi.com bu sitemiz interaktif bir sitedir.Bu site için öğrencilerimize kayıt sırasında kullanıcı adı ve şifre verilir.Öğrencilerimiz sitede bir şarkıyı veya çalışacakları notaları okuyabilir,dinleyebilir,metronom hızını değiştirebilir yada sadece istediği ölçüleri çalışabilirler.
 • Milli eğitim Bakanlığı Onaylı Kurum Nedir ?
  Yasa gereği Eğitim Kurumlarının tamamı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan izin ve onay almak zorundadır. Kurum Girişinde M.E.B logosu olmayan kurumlar kaçak olarak çalışmaktadır.
 • Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurumun Avantajları Nelerdir?
  Milli Eğitim Bakanlığı kurum açma izni verirken belirli standartların yerine getrilmesini zorunlu kılar. Bu Standartlar Öğrencilerin Eğitim aldıkları dersliklerin metrekaresinden verilen derslerin detayına ve kimler tarafından verildiğine kadar geniş bir çerçevede ele alınmış ve kurum açma yönetmeliğiyle bir standarda bağlanmıştır. Bizler Bu standartların Covid19 döneminde önemini birkez daha görmüş olduk.Dersliklerde doğal havalandırma ve doğal aydınlatma gerekliliği pandemi döneminde daha sağlıklı hizmet verebilmemizi sağlamıştır. M.E.B ileriki dönemlerde müzik alanında eğitim alan öğrencilere ek puan çalışması yapmaktadır.Bunun için öğrencilerin eğitim aldıklarını ispatlamaları gerekir. M.E.B onaylı kurumlar MEBBİS ağına bağlı oldukları için öğrencilerimizin eğitim süreçleri buradan izlenebilmektedir. Kaçak çalışan kurumlarda eğitim çalışmaları yapma yetkileri olmadığı için bu işlem ihbar kabul edilir ve kuruma gerekli ceza ve kapatma kararı uyğulanır.
 • Ücretsiz solfej dersleri nedir ?
  Çukurova Müzik Akademi'de eğitim alan bütün öğrenciler haftada bir gün kendi yaş grupları ile nota ve solfej derslerinden ücretsiz faydalanırlar. Bu Derslerin Finansmanı Kurumumuz tarafından karşılanır. Bu çalışma Adana'da sadece Çukurova Müzik Akademi'de yapılmaktadır. Solfej derslerini ayrı bir alanda işleyerek öğrencilerimizin teorik bilgilerini geliştirip uygulamaya daha fazla zaman kazandırıyoruz. Bu çalışma sayesinde Eğitim süresini kısaltıp verimliliğimizi arttırıyoruz.
 • Hangi Enstrumanı Seçmeliyim?
  Tecrübelerimiz bize öğrencilerimizin sevdiği enstrümanda başarılı olduklarını gösterdi.Küçük yaş Gruplarında piyano geçiş enstrumanı veya ana enstrüman olarak önerebileceğimiz müzikaletidir. Piyano 9 yaş ve üzeri .( Yetişkinlerde Yaş Sınırımız yoktur) Keman 9 yaş ve üzeri .( Yetişkinlerde Yaş Sınırımız yoktur) Gitar 9 yaş ve üzeri .( Yetişkinlerde Yaş Sınırımız yoktur) Bateri 9 yaş ve üzeri .( Yetişkinlerde Yaş Sınırımız yoktur) Bağlama 9 yaş ve üzeri .( Yetişkinlerde Yaş Sınırımız yoktur)
 • Nezaman Derslere başlayabilirim?
  Enstruman Derslerimizin tamamı birebir özel ders şeklinde olduğu için istediğiniz tarihte derslere başlayabilirsiniz.Grup olarak verilen derslerde Sitede yayınlanan bilgileri kontrol edebilir veya 0545 7626566 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.
 • Enstruman satışlarınız var mı?
  Bir çok Enstrümanı Akademimizden temin edebilirsiniz. Enstrümanlar Öğretmenlerimiz nezaretinde seçilip öğrencilerin kullanımına sunuluyor.Sitemizdeki Satış bölümünden online mağazalarımız aracılığı ile birçok marka ve modeli satın almanızda mümkündür.
 • Ders haricinde çalışma imkanımız var mı?
  Randevu alarak sınıfların müsait olduğu zamanlarda gelip çalışabilirsiniz.
 • Sınıflar Kaç kişiden oluşuyor ?
  Enstruman Eğitimlerimizin tamamı birebir özel ders şeklindedir. Hazırlık sınıflarımız 10 kişilik Gruplardan oluşmaktadır. Diksiyon Derslerimiz (Yetişkinler İçin) 20 kişilik sınıflardan oluşmaktadır.
 • Ders sürelerini öğrenebilir miyim?
  Enstruman Derlerimizin tamamı ve Hazırlık Sınıflarına kayıtlı öğrencilerimiz Haftada bir gün eğitim alırlar.Ders süresi 50 Dakika olarak planlanmıştır.Diksiyon derslerimiz Haftada bir gün ve Ders süresi 2 saattir.
 • Ödemelerimizi kredi kartı ile yapabilir miyiz?
  Çukurova Müzik Akademi M.E.B onaylı bir kurum olduğu için ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilir ve karşılığında fiş veya faturanızı alabilirsiniz.
 • Yaz tatilleri ,Hastalık , Sınav gibi eğitimi engelleyici durumlarda derslerimiz işlenmiş sayılıyor mu?"
  Grup derslerinde telafi ders imkanı yok.Fakat diğer birebir derslerde daha önceden bilgi vermeniz durumunda telafi dersleri uygulanmaktadır.
 • Enstrümanımın tamiri ile ilgili nasıl yardım alabilirim?
  Enstruman Tamirleri konusunda sitemizdeki tamir bölümünü inceleyebilir veya 0545 7626667 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.
soru-isareti.jpg
bottom of page