top of page

HAKKIMIZDA

Çukurova Müzik Akademi

indir (1).jpg

      ÇUKUROVA MÜZİK AKADEMİ, 2012 yılında ulusal ve uluslararası çok sesli sanat müziği alanında eğitim vermek üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak kurulmuştur.
       Bölgede eksikliği hissedilen müzik eğitimi alanında kalitenin tesis edilmesi kurumun öncelikli ilkelerindendir.
       Yetenekli öğrencileri çağdaş dünyadaki yaşıtlarıyla rekabet edebilecek müzik eğitimi almalarını sağlamak Çukurova Müzik Akademi'nin temel hedeflerinden bir diğeridir.
      Eğitimde kalitenin tesisi için alanlarında Akademik Eğitim görmüş öğretim elemanları ile ilkeleri doğrultusunda eğitim vermektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurum.

indir (1).jpg

FARKLIYIZ ...

        Kapılarımızı açtığımızdan beri, insanlara sevdikleri bir müzik aletini öğrenmelerine  yardımcı olmak için çalışıyoruz. İşini tutkuyla yapan eğitmenlerimiz, olağanüstü personelimiz ve yetenekli öğrenci topluluğumuz sayesinde, burada alacağınız eğitime, rehberliğe ve kuracağınız bağlantılara güvenebilirsiniz.

       Çukurova Müzik Akademi olarak, benzersiz ve kişiye özel bir öğretim modeli sağlıyoruz. Ayrıca, bireylerin üst düzeyde başarı yakalaması için hem kendilerini geliştirebilecekleri, hem de eğitim ve teşvik alabilecekleri bir ortam yaratıyoruz. Neler sunduğumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için sitemizi inceleyebilirsiniz.

2280520_e2083e7da935d59f35f008726b23c055

1-Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Kurum

Yasa gereği Müzik Eğitimi veren kurumlar ve Kurs yerleri Milli Eğitim Bakanlığı'ndan izin alarak faaliyetlerine başlamak zorundadırlar. M.E.B  Kurumların standartlara uygun fiziki koşullarda olup olmadığını , Ders verecek öğretmenlerin yeterliliklerini, Kursiyerlere uygulanacak programın içeriğini denetler. Kurumlarında M.E.B logosu ve izin belgesi olmayan kurumlar kaçak olarak faaliyet gösteren kurumlardır. Çukurova Müzik Akademi , M.E.B onaylı faaliyet gösteren bir  kurumdur.

piyano tuşları

2-Ücretsiz Çalışma Olanağı

Akademimizdeki bütün Öğrencilerimiz kendi Branşlarındaki enstrümanları ücretsiz olarak kullanabilirler. Öğrencilerimiz ders aldıkları gün ve saatin haricinde de Kurumumuzdaki enstrümanlardan ücretsiz faydalanabilirler. Evlerinde Piyano veya Baterisi olmayan öğrencilerimiz randevu alarak belirledikleri saatlerde çalışabilirler

Nota

3-Öğrencilerimize Özel İnternet Sitesi

Akademimizde  Eğitim alan Öğrencilerimiz için hazırladığımız (www.cukurovamuzikakademi.com) sitemizdeki notalar üzerinden çalışmalarını yapabilirler. Notaları hem görüntülü hem de sesli olarak dinleyebilir, sadece belirli bir ölçü üzerinde çalışabilirler ve isterlerse sitedeki parçanın metronomunu arttırıp eksiltebilirler. Öğrencilerimiz çalışmakta oldukları eserin sadece bir bölümünü tekrarlatarak çalışabilirler. Küçük Yaş Grubu öğrencilerimizin aileleri bu sayede çalışmaları kontrol edebilirler.         Bu sistem sadece Çukurova Müzik Akademi'de uygulanmaktadır.

Telefonla Ödeme

4- Şeffaf Fiyat Politikası

Akademimizde Bütün Öğrencilerimiz aynı şartlarda eğitim alırlar. Faaliyete geçtiğimiz günden bu yana şeffaf fiyat politikasını uyguluyoruz. Fiyat Geçişlerimiz Eylül Ayında yapılmaktadır. Ödemelerinizi Nakit veya Kredi Kartı ile yapabilirsiniz. Öğrencilerimiz  Kayıt işlemini yaptırdıklarında 4 derslik ödemeyi yaparak 4 derslik kontör almış olurlar. Derse girdikçe bu kontörler azalır ve 4 dersin sonunda devam etmek istemeleri  durumunda tekrar  4  derslik ödeme yaparlar.

müzik standı üzerindeki notalar

5- Ücretsiz Teorik Dersler

Akademimize kayıtlı bütün kursiyerlerimiz (Hazırlık sınıfı ve Diksiyon Grubu hariç) Kendi yaş grupları ile birlikte ücretsiz nota ve solfej derslerinden faydalanırlar. Bu Derslerde Öğrencilerimize teorik bilgilerin yanında Bona ve Solfej çalışmaları yaptırılarak, Hızlı nota okumaları ve bu sayede Enstrüman eğitiminde verimliliğin arttırılması ve birebir derslerde uygulamaya daha fazla zaman ayrılması hedeflenmiştir. Ayrıca solfej çalışmalarında Öğrencilerin seslerini daha düzgün kullanmaları sağlanmaktadır. Bu hizmetin ücreti Çukurova Müzik Akademi tarafından karşılanmaktadır. Bu uygulama Adana'da sadece Çukurova Müzik Akademi'de yapılmaktadır.

IMG_20210526_121856.jpg

6- 300 m2 Kapalı Alan

      Akademimizde bekleme bölümü ile derslikler birbirinden ayrılmıştır. 

Zemin Kattaki bölümde Öğretmenler odası , Bekleme salonu, Sahne ve Lavabolar bulunur.

Üst Kattaki bölümde ; Müdür Odası, 5 Piyano Dersliği, 1 Davul Dersliği, Gitar, Keman derslikleri ile çalışma odası mevcuttur. Derslikler 15 ve 20 m2 lik sınıflardan oluşup , her sınıf doğal havalandırma ve aydınlatmaya sahiptir.

Dersliklerdeki Ekipmanlar:

Piyano Derslikleri :

2 Adet Yamaha Clavinova Dijital Piyano

1 Adet 121 Suzuki Akustik Piyano

1 Adet Cx 21 Kawai Akustik Piyano

1 Adet 115     Schweighofer Akustik Piyano

1 Adet 115     Tchaika Akustik Piyano

1 Adet Casio Dijital Piyano

1 Adet Valler M8x Dijital Piyano

2 Adet Tuanas Dijital Piyano

Davul Dersliği :

1 Adet  Yamaha Akustik Bateri

1 Adet Yamaha Dijital Bateri

1 Adet Dijital Bateri Amfisi

1 Adet Aktif Monitör

Ziller: 

Masterwork El Yapımı Zil Serisi

Ludwig Davul Aksamları

Gitar Derslikleri:

1 Adet Yamaha Elektro Gitar

2 Adet VGS Elektro Gitar

1 Adet Line VI Elektro Gitar Amfisi

1 Adet Marshall  Elektro Gitar Amfisi

1 Adet Shecter Bas Gitar

1 Adet Fender Bas Gitar Amfisi

5 Adet C30 Klasik Gitar

 

Enstrüman Satışlarımız

Akademimizde kayıtlı öğrencilerimiz satışını yaptığımız ürünlerde ilave indirim hakkı kazanırlar. Ürünlerimizi mağazamızdan veya online sitelerimizden alabilirler. 

Kurulduğumuz günden beri ürün yelpazemizi genişletmek ve müşterilerimizin daha da iyi deneyimler elde etmesini sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Katettiğimiz gelişimle gurur duyuyoruz ancak daha da iyi bir alışveriş deneyimi sunmak için bundan fazlasını yapmaya kararlıyız.

Ürün koleksiyonlarımızı titizlikle seçiyoruz. Teslimat seçenekleri ve ödeme yöntemleri açısından birçok imkan sunarak esneklik sağlıyoruz. Ürün galerimize göz atın ve Çukurova Müzik Akademi ile alışveriş keyfini bizzat deneyimleyin. Sorularınız, yorumlarınız ve önerileriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

Akademimiz bünyesindeki aşağıdaki online satış sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

hepsiburada-logo.png
indir.jpg
trendyol-logo.png

CMA Stüdyo

CMASTÜDYO  olarak Hizmet ve ekipman açısından piyasada bir numarayız. Müşterilerimiz daha iyi bir sound elde edebilmek ve çalışmalarına profesyonel bir dokunuş katmak için ihtiyaçları olan her şeyi stüdyomuzda bulabilirler. Mevcut ekipmanlarımıza göz atın. Profesyonel tavsiye almak ve stüdyomuzda yer ayırtmak için bizimle iletişime geçin.

 

www.cmastudyo.com

İLETİŞİM

Eposta ve Gsm Numaralarımız

Bu bölümden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sabit Hat : 0322-4570202 

Gsm        : 0545 7626667

Kurtuluş Mahallesi 64013 Sokak Mühendisler Apt zemin Kat No: 4

Seyhan /Adana

Sosyal Medya

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page