top of page
perküsyon 2..jpg

PERKÜSYON DERSLERİMİZ

Her Şey Burada Başlıyor...

ÇUKUROVA MÜZİK AKADEMİ bünyesinde her seviyeden popüler kurslar sunmaktan gurur duyuyoruz. Yıllar boyunca her yaştan öğrencinin eğitimine ve akademik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduk. Mevcut tüm derslerimizi incelemek için ekranı aşağıya kaydırın.

Ritim Atölyesi

perküsyon 1.jpg

Ritim atölyesinde birbirinden farklı vurmalı çalgıların temel özelliklerini ve başlangıç seviyesindeki çalım tekniklerini  öğretiyoruz.

Farklı vurmalı çalgıların grup olarak belirli bir kompozisyon ile çalınması katılımcıların öğrenirken eğlenmelerini de sağladığı için aynı zamanda terapi özelliği de taşımaktadır.

 

Ritim atölyesi modern insan için müzikten öte anlamlar ihtiva etmesi ile meşhurdur. Bir terapi süreci olarak ritim atölyesi pek çok davranış bilimleri uzmanı tarafından da tavsiye edilmektedir. Genellikle yetişkinlerin tercih ettiği bir etkinlik ve sosyal etkileşim çalışması olan atölyelerde, temel ritim sazlarla başlayan süreç, grup gösterilerine kadar uzanır. Buradan anlaşılacağı gibi ritim atölyesi bir grup etkinliğidir.

    Ritim atölyesi, Afrika, Hint, Arap ve Latin çalgıları ile gerçekleştirilen bir aktivitedir. Öğrencinin hangi enstrümanı çaldığı önem arz etmez zira özel bir program uygulanmıyorsa, öğrenciler tüm sazları kullanacaktır. Melodik olmamalarına rağmen gruplarla icra edildiklerinde oldukça ahenkli bir dinleti sunabilen enstrümanlara zaman zaman melodik sazlar da eşlik edebilmektedir.

Çalışmalarımız Grup şeklinde yapılmakta olup yetişkinler için ayrı , çocuklar için ayrı gruplar oluşturulmaktadır.

Kullanacağımız Vurmalı Çalgılar

  1. Tumba

  2. Darbuka

  3. Cajon

  4. Bendir

  5. Erbane

Tumba

tumba 2.jpg

Cajon

cajon.jpg

Bendir

bendir.jpg

Darbuka

darbuka 2.jpg

Erbane

erbane.jpg
bottom of page